Central Warwickshire Youth Football League

News:



http://www.sci-footballfestivals.co.uk/

2013/2014

2013/2014

 

UNDER 7

AUTUMN CUP FINALS

MAYPOLE JUNIORS LIONS beat Marston Green Minor

MARSTON GREEN MINOR BLUES beat Northfield Town Junior

SOLIHULL SAINTS beat Knowle Juniors Falcons

KINGSHURST SPORTING CLUB BOYS beat Bromford Lions

CATSHILL (YOUTH) beat Headless Cross Youth

WINTER CUP FINALS

CADBURY ATHLETIC JUNIORS beat Woodbourne Sports Minor

DOSTHILL COLTS SATURDAY beat Pheonix Rangers Youth

STUDLEY JUNIORS beat Bromford Lions

SHELDON ROYALS beat C C C Boys Boys

NORTHFIELD TOWN JUNIOR beat Kingshurst Sporting Club Boys

SOLIHULL SAINTS beat Leafield Athletic

LEAFIELD ATHLETIC COLTS beat Glades Rangers

SUTTON COLDFIELD TOWN JUNIORS beat Lyndon Colts

MARSTON GREEN MINOR beat Headless Cross Youth

MAYPOLE JUNIORS LIONS beat Woodbourne Sports Minor Blues

SPRING CUP FINALS

C C C BOYS BOYS beat Hockley Heath

STUDLEY JUNIORS beat Dosthill Colts Saturday

INTER VOLANTE COLTS beat Sutton Coldfield Town Juniors

MARSTON GREEN MINOR BLUES beat Kingshurst Sporting Club Boys Colts

WOODBOURNE SPORTS MINOR BLUE beat Wythall Juniors

ARDEN FOREST GREENS beat Coldlands Colts

KINGSHURST SPORTING CLUB BOYS beat Solihull

ALVECHRUCH LIONS beat Leafield Athletic

LEAFIELD ATHLETIC LIONS beat Sutton Coldfield Town Juniors Blue

CADBURY ATHLETIC JUNIORS beat Marston Green Minor

 

UNDER 8

AUTUMN CUP FINALS

CADBURY ATHLETIC JUNIORS beat Woodbourne Sports Minor

STUDLEY JUNIORS beat Marston Green Minor

SANTIAGO COLTS GATORS beat Castle Bromwich United Colts

HEADLESS CROSS YOUTH beat Maypole Juniors Lions

GLADES beat Boldmere Falcons S&S

NORTH BIRMINGHAM CELTIC beat Wychall Wanderers Juniors Colts

WINTER CUP FINALS

C C C BOYS beat Redditch United Juniors

CADBURY ATHLETIC JUNIORS beat Bournville Warriors

NORTHFIELD TOWN JUNIOR beat Norton Lindsey J Colts

NORTON LINDSEY J JUNIORS beat Inter Volante Colts Blue

PHOENIX UNITED MINOR beat Boldmere Falcons Sports

WARRIORS beat Headless Cross Youth United

DOSTHILL COLTS SATURDAY beat Kingshurst Sporting Club Boys

MEADOW PARK (YOUTH) beat Kingshurst Sporting Club Boys Colts

MAYPOLE JUNIORS beat Wychall Wanderers Juniors Colts

MAYPOLE JUNIORS LIONS beat Callowbrook Swifts Junior

SOLIHULL SAINTS beat Castle Bromwich United

ULVERLEY HAWKS beat Santiago Colts Gators

SPRING CUP FINALS

COLDLANDS COLTS beat Boldmere Falcons

CADBURY ATHLETIC JUNIORS beat Woodbourne Sports Minor

COLDLANDS COLTS BLACKS beat Wythall Juniors Lions

HEADLESS CROSS YOUTH UNITED beat Sutton Coldfield Town Juniors

NORTHFIELD TOWN JUNIOR beat Meadow Park (Youth)

STUDLEY JUNIORS beat Norton Lindsey J Juniors

WYTHALL JUNIORS beat Bartley Reds

WYCHALL WANDERERS JUNIORS beat Alvechurch Lions

WEST HAGLEY (JUNIORS) beat Leafield Athletic

DOSTHILL COLTS SATURDAY beat Ulverley Hawks

PHOENIX UNITED MINOR beat Marston Green Minor

KINGSHURST SPORTING CLUB BOYS beat Inter Volante Colts Yellow

 

UNDER 9

AUTUMN CUP FINALS (x6)

CASTLE BROMWICH UNITED beat CADBURY ATHLETIC
KNOWLE JUNIORS beat ARDEN FOREST
WOODBOURNE SPORTS beat WEST HAGLEY HORNETS
INTER VOLANTE YELLOW beat HEADLESS CROSS YOUTH
KINGSHURST SPORTING CLUB BOYS beat MARSTON GREEN
WARRIORS beat BLOSSOMFIELD

WINTER CUP FINALS (x10)

CALLOWBROOK SWIFTS beat BOURNVILLE WARRIORS
PHOENIX RANGERS beat FOOTBALL FUTURES
MERE GREEN MEREKATS beat MAYPOLE JUNIORS
SOLIHULL MOORS beat CASTLE BROMWICH UNITED JUNIORS
SOUTH BHAM ALLIANCE WHITES beat SOLIHULL JUNIORS NAVY
WOODGATE WARRIORS beat COLDLANDS COLTS REDS
MARSTON GREEN beat KNOWLE JUNIORS
WEST HAGLEY HORNETS beat ARDEN FOREST
BOURNVILLE beat PHOENIX UNITED
CASTLE BROMWICH UNITED beat WARRIORS

SPRING CUP FINALS (x12)

BROMFORD LIONS UNITED beat BOLDMERE FALCONS
CASTLE BROMWICH UNITED beat ARDEN FOREST
GLADES beat INTER VOLANTE BLUE
KINGSHURST SPORTING CLUB BOYS beat BOURNVILLE
WEST HAGLEY HORNETS beat BLOSSOMFIELD

MAYPOLE JUNIORS beat CADBURY ATHLETIC
CALLOWBROOK SWIFTS beat INTER VOLANTE YELLOW
INKBERROW EAGLES beat SHELDON ROYALS
KINGSHURST SPORTING CLUB BOYS COLTS beat BROMFORD LIONS COLTS

WYTHALL JUNIORS Beat MAYPOLE LIONS
PHOENIX RANGERS Beat WOODBOURNE SPORTS
SOLIHULL MOORS Beat SUTTON COLDFIELD TOWN JNRS CYCLONES

 

UNDER 10

OPEN CUP FINAL

STUDLEY JUNIORS 2-1 Phoenix United FC
LEAGUE CUP FINAL
WYCHALL WANDERERS 2-1 Bournvile Warriors
LEAGUE SHIELD FINAL
ONWARD UNITED 1-0 Callowbrook Swifts


DIVISION A P W D L Pts
1 Studley Jnrs FC 14 7 4 3 25 PLAY-OFF?
2 Colron Boys FC 14 8 1 5 25 PLAY-OFF?
=3 Arden Forest FC 14 5 7 2 22
=3 Bournville Warriors FC 14 6 4 4 22
5 Boldmere Falcons FC 14 5 5 4 20
=6 Rubery FC 14 1 9 4 12
=6 Solihull Moors 14 3 3 8 12
8 Castle Brom United 14 2 5 7 11

DIVISION B P W D L Pts
1 Glades FC 18 14 2 2 44 WINNERS
2 Wychall Wanderers 18 12 2 4 38 RUNNERS-UP
3 Dosthill Colts 18 9 3 6 30
4 Phoenix United FC 18 8 3 7 27
5 Sherwood Celtic Juniors 18 7 5 6 26
6 Shard End Royals 18 6 5 7 23
7 Northfield Town Juniors 18 6 3 9 21
8 Knowle Juniors FC 18 4 4 10 16
9 Studley Jnrs Bees 18 3 5 10 14
10 Maypole United 18 2 6 10 9*

DIVISION C P W D L Pts
1 Coldland Colts Reds 18 13 3 2 42 WINNERS
2 Marston Green FC 18 12 4 2 40 RUNNERS-UP
3 Cotage Farm Rangers 18 9 5 4 32
4 Alvechurch Lions FC 18 8 5 5 29
5 Cadbury Athletic FC 18 8 3 7 27
6 Boldmere Falcons S&S 18 6 7 5 25
7 Headless Cross FC 18 6 3 9 21
8 Sheldon Royals Hawks 18 5 2 11 17
9 Ulverley Hawks Reds 18 1 5 12 8
10 Sporting Athletic 18 3 1 14 7*

DIVISION D P W D L Pts
1 Onward United 20 18 1 1 55 WINNERS
2 Sutton United 20 14 3 3 45 RUNNERS-UP
3 Solihull Maroon 20 13 1 6 40
4 Studley Jnrs Youth 20 13 0 7 39
5 Shirley Town Juniors 20 9 5 6 32
6 Woodbourne Sports FC 20 9 3 8 30
7 Catshill FC 20 8 1 11 25
=8 Ulverley Hawks Blacks 20 5 4 11 19
=8 Headless Cross Jnrs 20 5 4 11 19
10 Kingshurst Sporting 20 3 1 16 10
11 Bartley Reds 20 1 1 18 4

DIVISION E P W D L Pts
1 Callow Brook Swifts 20 13 6 1 45 WINNERS
2 West Hagley 20 14 2 4 44 RUNNERS-UP
3 Bromford Lions Colts 20 12 5 3 41
4 Inter Volante Blues 20 11 5 4 38
5 Boldmere Flcns Spitfire 20 10 5 5 35
=6 Bromford Lions 20 9 2 9 29
=6 Santiago Clts Green 20 9 2 9 29
8 Castle Brom United Jnrs 20 6 3 11 21
9 Phoenix Rangers FC 20 2 5 13 11
10 Solihull Navy 20 3 1 16 10
11 Kingshurst Spting Colts 20 3 0 17 6*

DIVISION F P W D L Pts
1 North Bham Celtic 20 19 1 0 58 WINNERS
2 Arden Forest Youth 20 13 3 4 42 RUNNERS-UP
3 Alvechurch Lns Athletic 20 9 3 8 30
4 Kings Heath Sports 20 9 3 8 27*
=5 Coleshill Town Colts 20 7 5 8 26
=5 Glades Rangers 20 8 2 10 26
=7 Chelmsley Town Youth 20 7 3 10 24
=7 Lyndon Colts FC 20 7 3 10 24
=9 Leafield Athletic Colts 20 5 3 12 18
=9 Boldmere Falcons Colts 20 5 3 12 18
11 Maypole Lions FC 20 3 7 10 16

DIVISION G P W D L Pts
1 Studley Juniors Colts 18 16 1 1 49 WINNERS
2 Maypole Juniors FC 18 11 3 4 36 RUNNERS-UP
3 North Bham Celtic Colts 18 9 5 4 32
4 Bournville Wrs South 18 9 4 5 31
5 Leafield Athletic 18 9 2 7 29
=6 Highgate United 18 6 4 8 22
=6 Coldland Colts Blacks 18 7 1 10 22
8 Solihull Saints 18 6 2 10 20
9 Sutton Coldfield Whites 18 4 4 10 16
10 Kings Norton Kickers 18 0 0 18 0

DIVISION H P W D L Pts
1 Santiago Clts Crusaders 22 17 1 4 52 WINNERS
2 Football Futures 22 17 2 3 50* RUNNERS-UP
3 Alvechurch Lions United 22 14 7 1 49
4 Aspire 22 14 2 6 44
5 Bournille Warriors Utd 22 12 3 7 39
6 Bournville FC 22 8 5 9 29
7 Olton Ravens Youth 22 7 6 9 27
8 Sutton Coldfield Town 22 7 3 12 24
9 C.C.C 22 5 5 12 20
10 Bromford Lions Juniors 22 5 3 14 18
11 Supreme FC 22 3 4 15 13
12 Yardley Kings 22 1 3 18 6

UNDER 11

OPEN CUP FINAL
SANTIAGO COLTS ALLSTARS 5-2 Meadow Park
LEAGUE CUP FINAL
KINGSHURST SPORTING CLUB BOYS 4-0 Bournville
LEAGUE TROPHY FINAL
MEADOW PARK 1-0 Redditch Eagles


Premier Division P W D L Pts
1 Santiago Colts Allstars 18 14 2 2 44 WINNERS
2 Ulverley Hawks 18 11 4 3 37 RUNNERS UP
3 Arden Forest 18 9 4 5 31
4 Bartley Reds 18 9 3 6 30
5 Maypole Juniors Lions 18 9 2 7 29
6 Kingshurst Sporting Club 18 8 3 7 27
7 Maypole Juniors United 18 6 2 10 20
8 Rubery Juniors 18 5 1 12 16
=9 Kingshurst Sporting Club Colts 18 3 2 13 11
=9 Bromford Lions 18 2 5 11 11

Division 1 P W D L Pts
1 Solihull Moors 20 16 2 2 50 WINNERS
2 Bournville 20 15 1 4     46* RUNNERS UP
3 Wychall Wanderers 20 15 1 4 46
4 West Hagley South 20 11 2 7 35  
5 Lyndon Colts 20 9 2 9 29
6 Phoenix United 20 8 4 8 28
=7 Cadbury Athletic 20 7 2 11 23
=7 Catshill 20 6 5 9 23
9 Boldmere Falcons 20 6 3 11 21
10 Olton Ravens Youth 20 2 4 14 10
11 Inter Volante 20 1 2 17 5

*Winners of play off game






Division 2 P W D L Pts
1 Wythall Juniors 20 16 2 2 50 WINNERS
2 Ulverley Hawks Black 20 16 1 3 49 RUNNERS UP
3 Redditch United Juniors 20 14 2 4 44
4 Boldmere Falcons Colts 20 13 2 5 41
5 Warriors 20 11 2 7 35
6 Sheldon Royals Hawks 20 9 1 10 28
7 Castle Bromwich United 20 7 1 12 22
8 Headless Cross Juniors 20 5 3 12 18
9 Maypole Juniors 20 4 3 13 15
10 Smithswood 20 4 2 14 14
11 Castle Bromwich United Juniors 20 0 3 17 3

Division 3 P W D L Pts
1 Meadow Park 20 19 1 0 58 WINNERS
2 Coleshill Town Colts 20 15 2 3 47 RUNNERS UP
3 Blossomfield 20 15 1 4 46
4 AFC Solihull 20 14 3 3 45
5 Northfield Town 20 9 3 8 30
6 West Hagley North 20 9 2 9 29
7 Knowle Juniors 20 4 7 9 19
=8 Bournville Warriors 20 4 3 13 15
=8 Alvechurch Lions 20 4 3 13 15
10 Crusaders Minors 20 2 3 15 9
11 Woodbourne Sports 20 1 0 19 3

Division 4 P W D L Pts
1 Redditch Eagles 20 18 1 1 55 WINNERS
2 Football Futures 20 16 2 2 50 RUNNERS UP
3 Sheldon Royals Eagles 20 14 2 4 44
4 Harborne Youth 20 13 1 6 40
=5 Santiago Colt Superstar 20 7 4 9 25
=5 Solihull Maroon 20 8 1 11 25
7 CCC Boys 20 7 2 11 23
8 Marston Green Minor 20 5 4 11 19
9 Coldlands Colts Red 20 5 3 12 18
10 Phoenix Rangers 20 2 4 14 10
11 Leafield Athletic 20 1 4 15 7

Division 5 P W D L Pts
1 Solihull Moors Colts 16 13 2 1 41 WINNERS
2 Warriors Kes 16 12 3 1 39 RUNNERS UP
3 Headless Cross Warriors 16 11 2 3 35
4 Solihull White 16 9 2 5 29
5 Studley Juniors 16 6 1 9 19
=6 AFC Solihull White 16 6 0 10 18
=6 Redditch Borough 16 6 0 10 18
8 Glades 16 3 2 11 11
9 Wythall Juniors Bees 16 0 0 16 0

Division 6 P W D L Pts
1 Fairfield Villa Colts 18 17 1 0 52 WINNERS
2 Meriden Rovers 18 14 0 4 42 RUNNERS UP
3 Leafield Athletic Colts 18 12 4 2 40
4 Marston Green Youth 18 12 1 5 37
5 Sporting Athletic 18 9 1 8 28
6 Solihull Navy 18 7 1 10 22
=7 CCC Boys Colts 18 3 2 13 11
=7 Kings Heath Sports 18 3 2 13 11
=9 Coldlands Colts White 18 3 1 14 10
=9 Lyndon Colts Cubs 18 3 1 14 10

UNDER 12s

OPEN CUP FINAL (11v11)
CASTLE BROMWICH UNITED 7-2 Marston Green
OPEN CUP FINAL (9v9)
Alcester Town 7-2 Meadow Park
LEAGUE CUP FINAL (11v11)
NORTHFIELD TOWN 6-2 Phoenix UNited
LEAGUE CUP FINAL (9v9)
ULVERLEY HAWKS REDS 2-1aet Inter Volante
LEAGUE TROPHY FINAL (11v11)
BARTLEY REDS 4-0 CCC Boys
LEAGUE TROPHY FINAL (9v9)
COLDLANDS COLTS REDS 1-1aet (5-4pens) Solihull Whites


  PREMIER DIVISION (9v9) P W D L Pts  
1 Alcester Town 18 11 3 4 36* CHAMPIONS
2 Studley Juniors 18 11 3 4 36 RUNNER'S UP
3 Ulverley Hawks Reds 18 10 4 4 34  
4 Alvechurch Town 18 9 5 4 32  
=5 Arden Forest 18 8 2 8 26  
=5 Knowle Juniors United 18 8 2 8 26  
7 Inter Volante 18 7 4 7 25  
8 Hampton F.C. 18 5 3 10 18  
9 Catshill F.C. 18 4 1 13 13  
10 Ulverley Hawks Blacks 18 3 1 14 10  
  *Play-Off Winners            
  DIVISION ONE (9v9) P W D L Pts  
1 Wythall Juniors 18 13 3 2 42 CHAMPIONS
2 West Hagley North 18 13 2 3 41 RUNNER'S UP
3 Bournville Warriors 18 12 3 3 39  
4 Aspire F.C. 18 11 0 7 33  
5 Headless Cross 18 8 3 7 27  
6 Meadow Park 18 8 1 9 25  
7 Solihull F.C. Maroon 18 6 2 10 20  
8 Knowle Juniors 18 4 3 11 15  
9 Kings Norton United 18 3 4 11 13  
10 Sutton Town 18 0 3 15 3  
  DIVISION TWO (9v9) P W D L Pts  
1 Cs Colts 18 16 1 1 49 CHAMPIONS
2 Boldmere Falcons S&S 18 13 3 2 42 RUNNER'S UP
3 Olton Ravens Youth 18 12 2 4 38  
4 Coldland Colts Reds 18 11 2 5 35  
5 Ps Boys 18 9 3 6 30  
6 West Hagley West 18 7 0 11 21  
7 Lightwood Lions 18 5 2 11 17  
8 Rubery F.C. 18 3 5 10 14  
9 Football Fusion 18 4 0 14 12  
10 Coldland Colts Blacks 18 0 2 16 2  
  DIVISION THREE (9v9) P W D L Pts  
1 Solihull F.C. Whites 18 14 4 0 46 CHAMPIONS
2 Bromford Lions 18 9 7 2 34 RUNNER'S UP
3 Bartley Reds South 18 8 5 5 29  
4 Santiago Colts Knights 18 8 4 6 28  
5 Knowle Juniors Club 18 8 3 7 27  
6 Boldmere Falcons Colts 18 6 4 8 22  
7 Kings Heath Sports 18 5 4 9 19  
8 Studley Juniors Bees 18 5 3 10 18  
9 Glebe Farm Colts 18 4 3 11 15  
10 West Hagley East 18 2 5 11 11  
  DIVISION FOUR (9v9) P W D L Pts  
1 Callowbrook Swifts 18 18 0 0 54 CHAMPIONS
2 Santiago Colts Shamrock 18 13 2 3 41 RUNNER'S UP
3 Redditch United (9) 18 8 4 6 28  
4 West Hagley South 18 8 2 8 26  
5 Woodbourne Sports 18 8 2 8 26  
6 Coleshill Town Colts 18 7 3 8 24  
7 Alvechurch Lions 18 7 2 9 23  
8 Sheldon Royals Hawks 18 4 3 11 15  
9 Solihull F.C. Navy 18 4 3 11 15  
10 Shirley Town Juniors 18 2 1 15 7  
  PREMIER DIVISION (11v11) P W D L Pts  
1 Castle Bromwich United 12 10 0 2 30* WINNERS
2 Northfield Town 12 10 0 2 30 RUNNERS-UP
3 Sutton United Juniors 12 6 2 4 20  
4 Leafield Athletic 12 6 1 5 19  
5 Marston Green 12 2 4 6 10  
6 Sheldon Royals 12 2 1 9 7  
7 Phoenix United 12 1 2 9 5  
  *Play-Off Winners            
  DIVISION ONE (11v11) P W D L Pts  
1 Castle Bromwich Olympic 14 13 1 0 40 CHAMPIONS
2 Ccc's 14 9 2 3 29* RUNNERS-UP
3 Cadbury Athletic Jnrs 14 9 2 3 29
4 Lyndon Colts 14 7 2 5 23  
5 Bordesley Rovers 14 7 0 7 21  
6 Bartley Green Falcons 14 5 0 9 15  
7 Kingshurst Sporting Col 14 2 1 11 7  
8 Maypole Juniors 14 0 0 14 0  
  *Play-Off Winners  
  DIVISION TWO (11v11) P W D L Pts  
1 Bartley Reds 14 14 0 0 42 CHAMPIONS
2 South B'Ham Alliance 14 12 0 2 36 RUNNER'S UP
=3 Bournville F.C. 14 6 2 6 20  
=3 Redditch United (11) 14 6 2 6 20  
5 Knowle Juniors Colts 14 5 4 5 19  
6 Castle Bromwich Utd Jnr 14 5 1 8 16  
7 Maypole United 14 2 1 11 7  
8 Sporting F.C. 14 0 2 12 2  

UNDER 13s

OPEN CUP FINAL
HOLY NAME 2-2aet (4-3pens) Legion Lions
LEAGUE CUP FINAL
WYCHALL WANDERERS JUNIORS 2-1 West Hagley Juniors
LEAGUE TROPHY FINAL
ASPIRE 3-2 Wythall Juniors FC

POS U13 Premier Division P W D L PTS  
1 Wychall Wanderers Juniors U13 18 13 1 4 40
WINNER
2 Wychall Wanderers Juniors U13 Azzure 18 12 3 3 39 RUNNER-UP
3 Lichfield Round Table U13 18 10 5 3 35  
4 Holy Name U13 18 10 2 6 29  
5 Sutton Coldfield Town Juniors U13 18 7 4 7 25  
6 West Hagley (Juniors) U13 18 7 4 7 22  
7 Ulverley Hawks U13 18 4 7 7 19  
8 Wythall Juniors U13 18 5 3 10 18  
9 Studley Juniors U13 18 5 1 12 16  
10 Leafield Athletic U13 18 2 0 16 3  
 
 
 

 

             
POS U13 Division 1 P W D L PTS  
1 Legion Lions U13 20 17 1 2 52  WINNER
2 Castle Bromwich United U13 20 14 3 3 45  RUNNER-UP
3 Bromford Lions U13 20 12 2 6 38  
4 Arden Forest U13 20 11 4 5 37  
5 Maypole Juniors U13 20 9 2 9 29  
6= Boldmere Falcons U13 20 9 1 10 28  
6= Dosthill Colts U13 20 9 1 10 28  
8 Holy Souls Minor U13 20 8 0 12 24  
9 Kenilworth Wardens Junior U13 20 6 3 11 21  
10 Smiths Wood U13 20 5 1 14 13  
11 Feckenham Juniors U13 20 0 2 18 -1  
 
 
 

 

             
POS U13 Division 2 P W D L PTS  
1 Kings Heath Sports U13 18 16 0 2 48  WINNER
2 Solihull U13 18 12 1 5 37  RUNNER-UP
3 Bournville Warriors U13 18 11 1 6 34  
4 Castle Bromwich United U13 Colts 18 8 5 5 29  
5 C C C Boys U13 18 9 1 8 28  
6 Coldlands Colts U13 18 7 3 8 24  
7 Sutton United Juniors U13 18 6 5 7 23  
8 Coleshill United U13 18 6 2 10 20  
9 Boldmere Falcons U13 Colts 18 4 4 10 16  
10 Crusaders Minors U13 18 0 0 18 0  
 
 
 

 

             
POS U13 Division 3 P W D L PTS  
1 Aspire U13 20 18 1 1 55  WINNER
2 Wythall Juniors U13 FC 20 16 2 2 50  RUNNER-UP
3 Meadow Park U13 20 12 5 3 41  
4 Bromsgrove Blades U13 20 9 2 9 29  
5 Harborne Youth U13 20 9 1 10 28  
6= Blossomfield U13 20 6 8 6 26  
6= Kings Norton Kickers U13 20 8 2 10 26  
8 Football Futures U13 20 6 3 11 21  
9 Headless Cross Youth U13 20 4 3 13 15  
10 Hampton U13 20 3 5 12 14  
11 Kintyre Rangers U13 20 2 2 16 8  
 
 
 

 

             
POS U13 Division 4 P W D L PTS  
1 Football Futures U13 North 22 18 2 2 56  WINNER
2 Sheldon Royals U13 Eagles 22 15 4 3 49  RUNNER-UP
3 Blossomfield U13 United 22 14 3 5 45  
4= Santiago Colts U13 22 12 4 6 40  
4= Sporting U13 22 13 1 8 40  
6 Alvechurch Lions U13 United 22 12 1 9 37  
7 Bournville U13 22 10 3 9 33  
8= Kingshurst Sporting Club Boys U13 22 8 2 12 26  
8= Knowle Juniors U13 Harriers 22 8 2 12 26  
10 Boldmere Falcons U13 S&S 22 7 1 14 22  
11 Lyndon Colts U13 22 3 0 19 9  
12 Redditch United Juniors U13 22 0 1 21 1  
 
 
 

 

             
POS U13 Division 5 P W D L PTS  
1 Alvechurch Lions U13 Athletic 18 13 3 2 42
 WINNER
2 Castle Bromwich United U13 Juniors 18 12 3 3 39  RUNNER-UP
3 Redditch Borough Juniors U13 18 11 2 5 35  
4 Knowle Juniors U13 Rangers 18 9 5 4 32  
5 Sheldon Royals U13 Hawks 18 8 1 9 25  
6 M L S Lazers U13 18 7 3 8 24  
7 Shard End Royals Juniors U13 18 7 2 9 23  
8 Olton Ravens Youth U13 Colts 18 5 3 10 18  
9 Fairfield Villa Colts U13 18 5 2 11 11  
10 Balsall & Berkswell Hornets U13 18 0 2 16 2  


UNDER 14

OPEN CUP
ARDEN FOREST 2-1 Solihull Whites
MAX JAMES MEMORIAL LEAGUE CUP
ARDEN FOREST 1-0 Northfield Town Junior
LEAGUE TROPHY
MAYPOLE JUNIORS 2-1 Sutton Coldfield Town Juniors

POS U14 Premier Division P W D L PTS  
1 Arden Forest U14 16 11 3 2 36 WINNER
2 Vikings U14 16 9 4 3 31* RUNNER-UP
3 Knowle Juniors U14 16 10 1 5 31  
4 Bournville Warriors U14 16 7 3 6 24  
5 Ulverley Hawks U14 Reds 16 7 2 7 23  
6 Boldmere Falcons U14 Colts 16 6 1 9 19  
7 Bromford Lions U14 16 5 3 8 18  
8 Boldmere Falcons U14 S&S 16 4 1 11 13  
9 Solihull U14 Whites 16 3 2 11 11  
  *Play-Off Winner
 
 

 

             
POS U14 Division 1 P W D L PTS  
1 Northfield Town Junior U14 18 13 3 2 42 WINNER
2 Cottage Farm Rangers U14 18 13 1 4 40 RUNNER-UP
3 Boldmere Falcons U14 18 12 2 4 38  
4 Headless Cross Youth U14 18 12 0 6 36  
5= Sheldon Royals U14 18 8 2 8 26  
5= Sporting U14 18 8 2 8 26  
7 Longbridge United U14 18 7 2 9 23  
8 Bournville U14 18 3 6 9 15  
9 Coldlands Colts U14 18 3 3 12 12  
10 Cadbury Athletic Juniors U14 18 0 1 17 -2  
 
 
 

 

             
POS U14 Division 2 P W D L PTS  
1 Suitton United Juniors U14 16 14 1 1 43 WINNER
2 Alvechurch Youth U14 16 13 1 2 40 RUNNER-UP
3 Water Orton Wanderers U14 16 12 1 3 37  
4 Kingshurst Sporting Club Boys U14 16 9 1 6 28  
5 Hamstead Diamonds C U14 16 7 1 8 19  
6 Colron Boys U14 16 5 1 10 16  
7 Wychall Wanderers Juniors U14 16 4 3 9 15  
8 Vikings U14 United 16 3 0 13 9  
9 Kings Norton Kickers U14 16 0 1 15 1  
 
 
 

 

             
POS U14 Division 3 East P W D L PTS  
1 Sutton Coldfield Town Juniors U14 16 15 1 0 46 WINNER
2 Arden Forest U14 Youth 16 13 1 2 40 RUNNER-UP
3 Meriden Rovers Minor U14 16 9 1 6 28  
4 Ulverley Hawks U14 16 7 3 6 24  
5 Solihull U14 16 6 2 8 20  
6 Lyndon Colts U14 16 6 1 9 19  
7 Castle Bromwich United U14 16 4 3 9 15  
8 P S Boys U14 16 3 2 11 11  
9 Glades U14 16 2 0 14 6  
 
 
 

 

             
POS U14 Division 3 West P W D L PTS  
1 Maypole Juniors U14 14 13 1 0 40 WINNER
2 Callowbrook Swifts Junior U14 14 10 0 4 30 RUNNER-UP
3 Feckenham Juniors U14 14 9 1 4 28  
4 Castle Vale J K S U14 14 9 1 4 25  
5 Continental Star Youth U14 14 4 1 9 13  
6 Aspire U14 14 4 0 10 12  
7 Bromsgrove Blades U14 14 3 0 11 9  
8 Holy Souls Minor U14 Harriers 14 2 0 12 6  
 
 
 

 

             
POS U14 Division 4 East P W D L PTS  
1 Sporting U14 Athletic 16 14 0 2 42 WINNER
2 Blossomfield U14 16 12 3 1 39 RUNNER-UP
3 Coleshill United U14 16 10 3 3 33  
4 Sheldon Royals U14 Eagles 16 9 2 5 29  
5 Solihull Moors Youth & Junior Sunday U14 16 8 2 6 26  
6 Holy Souls Minor U14 16 6 0 10 18  
7 Parkway Rovers U14 16 5 0 11 15  
8 Racing Blythe U14 16 2 0 14 6  
9 Wychall Wanderers Juniors U14 Athletic 16 1 0 15 3  
 
 
 

 

             
POS U14 Division 4 West P W D L PTS  
1 Quinton United U14 14 10 3 1 33 WINNER
2 C O B Sports U14 14 10 2 2 32 RUNNER-UP
3 Maypole Juniors U14 United 14 9 0 5 27  
4 Bromsgrove Blades U14 Black 14 8 0 6 24  
5 Studley Juniors U14 14 5 2 7 17  
6 Harborne Hotshots U14 14 4 3 7 12  
7 Kingfisher U14 14 3 0 11 9  
8 Kings Heath Sports U14 14 1 2 11 5  

UNDER 15


UNDER 16


UNDER 17


UNDER 18